My na Facebook'u
Emeryci
Sport 2022_2023

Wrzesień 2022

We wtorek 27 września mocna grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w zawodach lekkoatletycznych w Stalowej Woli.
Naszą szkołę reprezentowali: Beata Kupiszewska, Piechota Oliwia, Skórska Nikola, Ordon Martyna, Gabriela Kruk, Knap Roksana, Bernatek Magdalena, Sałdon Milena, Grębowiec Laura, Draguła Emilia, Walas Oliwia oraz Miłosz Karpik, Szlęzak Kuba, Więcław Bartosz, Augustyniak Bartek, Tworek Tomek, Kotajny Daniel, Wiącek Maciek, Gurdak Jan, Żyła Krystian, Turbak Kacper, Przybyło Kacper, Kalinka Łukasz i Motyka Kamil.
Najlepsze wyniki to:
- w biegu na 100 m Miłosz Karpik nie miał sobie równych, zajął I miejsce z czasem 12,46 s,
- bieg na 800 m Beata Kupiszewska zajęła II miejsce z czasem 2 min. 34 s,
- skok w dal Kacper Przybyło uzyskał 4,42 m,
- pchnięcie kulą Łukasz Kalinka uzyskał 9,80 m.
Wszyscy pozostali ukończyli swoje konkurencje i uplasowali się na dobrych pozycjach. Serdeczne podziękowania dla młodzieży za reprezentowanie szkoły i udział w zawodach.

Opiekunowie: Aneta Marszałek, Magdalena Magiera.

Październik 2022

1 października 2022 roku na Jeziorze Tarnobrzeg odbyły się IX Mistrzostwa Podkarpacia w Kajakarstwie. Osada składająca się z naszych uczniów: Antoniego Kołodzieja i Aleksego Krystek po raz kolejny nie zawiodła. Chłopcy w kategorii K-2, w biegu na 500m uplasowali się na drugiej pozycji, a indywidualnie: Aleksy w biegu na dystansie 200m i 500m w kategorii K-1 Juniorów Młodszych 3 miejsce a Antek w biegu na dystansie 500m w kategorii K-1 Juniorów Młodszych 2 miejsce. Naszych oczekiwań nie zawiódł również inny zawodnik Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, a uczeń:  Jan Dzierzkowski, który w kategorii K-1 na dystansie 500m wywalczył  srebro. W Mistrzostwach startowało 8 klubów z południowej Polski, ponad 130 zawodników. W klasyfikacji medalowej KKJT zajął 1 miejsce.

9 października 2022 roku w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Regaty Kajakowe-Puchar Polski Południowej. W regatach startowali zawodnicy ze Słowacji, Czech, Ukrainy i Polski. Tarnobrzeg reprezentowali nasi uczniowie: Antoni Kołodziej, Aleksy Krystek, Jan Dzierzkowski na co dzień trenujący w Klubie Kajakowym- Jezioro Tarnobrzeg, pod ,,okiem" trenera Piotra Kwaska. Obsada: Antek i Aleks w kategorii K-2 w biegu na 500 m wywalczyli Złoty medal. Antek zdobył również brąz w K-1 na 500 m, Aleksy zajął miejsce 4. Tymi zawodami zakończono Sezon zawodów w kajakarstwie - Polskiego Związku Kajakowego. Następny rusza na wiosnę. Serdecznie gratulujemy.

12 października 2022 roku w ramach Licealiady odbyły się zawody lekkoatletyczne w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt zdobyła III miejsce, a chłopców II miejsce.

Reprezentacja dziewcząt: Beata Kupiszewska, Laura Grębowiec, Oliwia Piechota, Nikola Skórska, Roksana Knap, Martyna Ordon, Julia Jarocka, Milena Sałdan, Magdalena Bernatek. Reprezentacja chłopców: Miłosz Karpik, Dawid Moskot, Antoni Łukawski, Filip Skrzypek, Kacper Chołody, Dawid Durtka, Bartosz Więcław, Krystian Żyła. Gratulujemy. Opiekunowie: Anna Knafel, Krzysztof Wiatros.

20 października 2022 roku w Tarnobrzegu odbyły się zawody lekkoatletyczne w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych w ramach licealiady. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopców II uzyskując awans na zawody rejonowe. W biegach indywidualnych Beata Kupiszewska zajęła I miejsce i również uzyskała awans na zawody rejonowe. Gratulujemy.

Listopad 2022

W dniu 23 listopada 2022 roku w Rudniku nad Sanem, nasza reprezentacja w składzie: Tyminski Wojciech, Grzybowski Wiktor, Młodochowski Paweł i Dżugan Nikoletta, rozegrała zawody szachowe. W efekcie zdobyła III miejsce, o którym zadecydowały dodatkowe małe punkty 7-6. Gratulacje dla drużyny i powodzenia.

30 listopada 2022 roku na hali MOSiR w Tarnobrzegu odbyły się międzyszkolne zawody w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Drużyna w składzie: Dryło Konrad kl. 4 BT, Dziarek Wiktor kl. 3 BT, Gurdak Jan kl. 4 BT, Janeczko Adrian kl. 4 BTG, Karpik Miłosz kl. 4 BT, Mokrzycki Maciej kl. 2 B, Paruch Szymon kl. 3 DT, Sagan Paweł kl. 1 AT, Skrzypek Filip kl. 2 B, Wyka Kuba kl. 2 B.

I m. zajęło - I Społeczne Liceum, natomiast II m. - ZS nr 3. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

7 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odbyły się zawody w ramach Szkolnego Związku Sportowego – Piłka siatkowa chłopców – Licealiada. Spośród 6 zespołów nasza drużyna zajęła II miejse. Opiekunem drużyny  był Pan Karol Młodawski.

Luty 2023

16 lutego 2023 r.  w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie zorganizowano uroczystość wręczenia stypendiów i nagród za wysokie wyniki sportowe w 2022 r. osiągnięte przez zawodników. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Beata Kupiszewska z klasy 4B. Beata jest zawodniczką sekcji Lekkiej Atletyki Klubu MKS ,,STAL '' w Nowej Dębie, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 70 – lecia.
Od około 6 lat trenuje lekkoatletykę specjalizując się w biegach średnich . Ma na swoim koncie kilka złotych, srebrnych oraz brązowych medali . Do jej największych sukcesów zalicza się brązowy medal mistrzostwa Polski w sztafecie 4x400m, srebrny medal mistrzostw woj. podkarpackiego u18 na dystansie 800 m, brązowy medal mistrzostw województwa podkarpackiego U20 na dystansie 800 m oraz dwa złote i cztery brązowe medale z biegów ulicznych. Co rocznie reprezentuje szkolę w biegach przełajowych zajmując wysokie wyniki. Ponadto jako uczennica klasy mundurowej ma bardzo dobre wyniki w nauce i zdobyła już możliwie najwyższy stopień awansu kadet prymus. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marzec 2023

10 marca 2023 roku zawodnicy z naszej szkoły brali udział w zawodach międzyszkolnych na szczeblu rejonowym w koszykówkę, które zostały rozegrane w hali MOSIRu w Stalowej Woli. Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony dzięki czemu zajęła drugie miejsce, które dało awans do półfinału województwa. Naszą drużynę reprezentowali: Błażej Magda, Jan Gurdak, Jan Nielipiński, Gabriel Łata, Jakub Szkutnik, Antoni Kokosza, Wojciech Adamczyk, Szymon Paruch, Bartosz Cieślak.