













Bajki, które znamy z dzieciństwa, powróciły – ale w nowej, oryginalnej odsłonie. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że wyobraźnia nie ma wieku, a ilustracja potrafi tchnąć życie w każdą opowieść.
W szkolnym konkursie „Ilustracja do bajki z dzieciństwa” uczestnicy stworzyli prace w trzech kategoriach:
🔸 Rysunek tradycyjny
🔸 Rysunek cyfrowy
🔸 Model 3D
Każda ilustracja była interpretacją znanej historii – osobistą, kreatywną, pełną emocji i wyobraźni. Jury doceniło zarówno warsztat techniczny, jak i oryginalne podejście do tematu.
🏆 Laureaci konkursu:
Kategoria: Rysunek tradycyjny
🥇 I miejsce – Alan Wytrwał, klasa I bt
🥈II miejsce – Klaudia Fus, klasa I bt
🥉III miejsce – Martyna Konieczna, klasa I bt
Kategoria: Rysunek cyfrowy
🥇 I miejsce – Aleksandra Juryś, klasa II dt
🥈II miejsce – Magdalena Dziuba, klasa II dt
Kategoria: Model 3D
🥇 I miejsce – Jacek Sprzęczka, klasa IV dt
🥈II miejsce – Oliwia Walska, klasa IV dt
Wasze ilustracje dodały bajkom skrzydeł, urzekając wyjątkowym klimatem i dojrzałą pomysłowością.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę twórczą i artystyczną wrażliwość.
Życzymy dalszych sukcesów i twórczych przygód!
Agnieszka Polak
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w piątek, 27 czerwca.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele pw. św. Barbary. Następnie o godz. 9.00 - uroczysty apel oraz rozdanie świadectw.
18 czerwca br. gościliśmy firmy i instytucje działające w ramach Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. Tego dnia w naszej szkole odbyło się posiedzenie Think Tanku – struktury powołanej przez WSM, zrzeszający liderów głównych podkarpackich firm branży Automotive, delegatów uczelni wyższych oraz dyrektorów szkół, współpracujących
z Sojuszem. W wydarzeniu wzięły udział szkoły należące do klastra WSM (ZS Tarnobrzeg, ZS Gorzyce, ZS Nowa Dębą, ZST Leżajsk, ZST Mielec), firmy (Pilknington, Federal Mogul, Autopart, ZM Siarkopol), WUP, ARP (oddziały w Tarnobrzegu i Mielcu) oraz WSM.
Spotkanie było realizowane w ramach cyklu działań, których celem jest integracja środowisk edukacyjnych i przemysłowych, diagnoza wyzwań – opracowanie nowoczesnych form współpracy przemysłu z edukacją. Częścią przedsięwzięcia była oficjalna prezentacja nowoczesnej infrastruktury naszej szkoły (pracowni technika automatyka, pracowni samochodowych) i innowacyjnych form kształcenia zawodowego / zaawansowanych metod dydaktycznych.
Z dumą ogłaszamy wyniki konkursu programistycznego Górnik Coding Challenge. Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki, a wybór najlepszych aplikacji stanowił dla jury w składzie: Paweł Mazur i Grzegorz Janczy – nie lada wyzwanie.
Oto laureaci:
Pierwsze miejsce i tytuł Zwycięzcy Górnik Coding Challenge zdobywa Rafał Małycha z klasy 2BT za aplikację Quest-Forge – ekscytującą grę RPG, która zamienia budowanie nawyków w przygodę i zachwyca złożonością oraz profesjonalnym wykonaniem.
Drugie miejsce zajmują Tomasz Król i Olga Przybyś z klasy 4BT za aplikację Meeting Assistant – inteligentny asystent spotkań, który łączy interaktywny kalendarz z funkcją planowania dojazdu, nawigacją GPS oraz systemem powiadomień, sprawiając, że zawsze zdążymy na czas.
Trzecie miejsce na podium przypada Jakubowi Bożkowi, Kacprowi Nowaczkowi oraz Erykowi Pękowi z klasy 4BT za Street Art Application – społecznościową platformę poszukiwaczy na wzór „Pokemon GO”, pozwalającą odkrywać grafiki użytkowników w realnym świecie, odblokowywać je na mapie i podpisywać własne zdjęcia efektownymi cyfrowymi flamastrami.
Czwarte miejsce przypada Mateuszowi Siudakowi i Jakubowi Sułkowi z klasy 4BT za aplikację Finance App – rozbudowany menedżer finansów osobistych, który udowadnia, że pełna kontrola nad budżetem, wydatkami i rachunkami może zmieścić się w jednej, przejrzystej aplikacji.
Chcielibyśmy również przyznać specjalne wyróżnienia dwóm projektom, które mają duży potencjał i wykazują się oryginalnym podejściem:
Pierwsze wyróżnienie otrzymują Mateusz Turbak i Wiktor Przyłucki z klasy 4BT za aplikację Find My Friends – ambitny projekt do lokalizowania znajomych w czasie rzeczywistym (oczywiście za ich zgodą ;) ), z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji map i usług chmurowych.
Drugie wyróżnienie przyznajemy Gustawowi Lewandowskiemu oraz Marcinowi Szczytyńskiemu z klasy 4BT za Deep Work Orkestrator – aplikację blokującą rozpraszacze w telefonie, która jest świetnym przykładem tego, jak technologia może pomagać w skupieniu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym twórcom! Dziękujemy również każdemu z uczestników za włożoną pracę, pasję i kreatywność.
Do zobaczenia w kolejnej edycji!
17 czerwca 2025 roku, w ramach promocji zdrowia, odbyła się szkolna olimpiada Wiedzy o żywieniu pod hasłem "Wiem co jem" w której wzięli udział reprezentanci klas.
Rankiem 16 czerwca, podekscytowani i pełni nadziei na wspaniałą przygodę zebrała się klasa 1AT i 1BT z wychowawcami Anną Knafel i Anną Pietrasz oraz opiekunami Magdaleną Grabską, Renatą Bajor oraz Maciejem Szafranem aby wyruszyć na wycieczkę kajakową po urokliwej rzece Tanew. Celem naszej wyprawy było nie tylko aktywne spędzenie czasu na łonie natury, ale przede wszystkim wzmocnienie więzi klasowych oraz nauka współpracy w nietypowych warunkach.